Listopad 2009

POTM 12/09

29. listopadu 2009 v 20:06 POTM
Je čas abyste hlasovali pro fotku na měsíc prosinec. Všechny se mi líbí takže myslím že výběr nebude lehký a protože v prosinci jsou Vánoce, tedy čas kdy jsou rodiny pohromadě dala jsem sem fotku Michaela i s jeho dětmi =) Rozhodněte vy!

1)
2)
3)
4)

Plakát v BRAVU!

29. listopadu 2009 v 19:51 News
V novém čísle BRAVA je plakát Michaela. Jsem moc ráda že ho tam dali, protože ta fotka je nádherná. Moc mu to tam sluší! Už mi visí na skříni. Jestli ještě nemáte, určitě si kupte ;)

Hlasujte pro Michaela

29. listopadu 2009 v 19:24 News
Na oficiální stránce Madison Square Garden můžete hlasovat pro Michaela za nejlepší koncert. Michaelův se odehrál v září 2001 ke 30. výročí jeho kariéry. První místo má zatím Christina Aguilera, hned za ní je právě Michael takže hlasujte, protože vyhrát si rozhodně zaslouží. Ten koncert byl fenomenální ;)

Dluhy byly splaceny, Michael po smrti vydělává

29. listopadu 2009 v 19:20 News
Dluhy, se kterými se Michael ve svém životě potýkal, byly splaceny 5 měsíců po jeho smrti. Velký
podíl na tom mají zisky z prodeje alba This is it a návštěvnosti filmu This is it v kinech. Film vydělal dosud cca $250 miliónů, což byl původně dluh Michaela. Dohromady zisky z prodejnosti všech alb a jiné aktivity vynesly kolem půl miliardy (nezahrnuje upomínkové předměty). Administrátoři majetku John Branca a John McClain stále řeší šest žalob o peníze, ale ty by se měly vyřešit na začátku nového roku.

Díkůvzdání v rodině Jacksonových

29. listopadu 2009 v 19:19 News
Rodina Michaela Jacksona se sešla v úterý na večeři k americkému svátku díkůvzdání. Jermaine Jackson řekl CNN, že rodina nedovolí, aby je rozdělily peníze a sláva. "Všechny ty roky jsme byli rodina. Manažeři, agenti a Hollywood se snažili dostat mezi nás. Když jste slavní, jsou tu agenti, právníci, účetní a poradci, ale moje matka je tady šéf, a ať si oni říkají co chtějí, ona má poslední slovo." Jermain se také zmínil o dětech Michaela. "Je jim dobře. Mají své skvělé soukromé učitele, mají prostor dělat různé věci a cestovat." Jermaine také dodal, že cítí, že teď je jeho úkol udržovat Michaelovo jméno v paměti dalších generací.

Lékař, který měl zavinit Jacksonovu smrt se vrátil k praxi

29. listopadu 2009 v 19:18 News
Minulý týden Janet Jacksonová prohlásila, že je doktor Murray zodpovědný za smrt jejího bratra a neměl by dál vykonávat praxi. Jeho pacienti si ovšem myslí něco jiného, a tak se Jacksonův lékař poprvé od smrti popového krále rozhodl vrátit na svou kliniku. Murray však ze zločinu obviněn nebyl a smí se tak vrátit do práce. Dokonce musí, protože potřebuje peníze. "Pan Murray vyslyšel výzvy mnoha svých pacientů, aby se vrátil. Soudní výdaje byly ohromné a dluhy se vyšplhaly tak vysoko, že není jisté, zda si bude moct nechat dům a živit rodinu," řekl AP jeho právník Ed Chernoff. Naposled Murray pracoval na klinice v dubnu, kdy přerušil pravidelnou praxi v Las Vegas a Houstonu, aby se mohl plně věnovat Jacksonovi. Za tuto práci podle Chernoffa nebral doktor Murray nikdy plat.

Michael vyhrál 4 ceny na MTV awards

29. listopadu 2009 v 19:18 News
Na American Music Awards Michael svých 5 nominací proměnil ve 4 ceny. Stal se tak podle agentury AP rekordmanem co do počtu získaných Amerických hudebních cen vůbec. Byl vyhlášen nejlepším mužským interpretem v kategorii pop/rock a soul/R&B. Jeho album Number Ones také zvítězilo v kategoriích pop/rock a soul/R&B. Za zpěváka přebral ceny jeho bratr Jermaine. "Michaelovo poselství bude žít navěky. Viděl v každém to dobré a chtěl, aby každý dělal dobré věci," uvedl Jermaine. Michael spolu s popovou zpěvačkou Lady Gaga, raperem Eminemem a rockovou kapelou Kings of Leon také soutěžili o titul umělec roku, který jim nakonec "vyfoukla" Swiftová.

Jacksonova rukavice byla vydražena za 350 tisíc dolarů

29. listopadu 2009 v 19:17 News
Jméno zesnulého zpěváka Michaela Jacksona stále táhne. Osmdesát předmětů z jeho pozůstalosti bylo v USA vydraženo na 2 miliony dolarů. Nejvíce vydělala jeho slavná bílá rukavice, kterou měl na sobě v roce 1983, když poprvé předvedl svou "měsíční chůzi". /viz. novinka z 18.11./ V sobotní dražbě za ni kupec zaplatil 350 tisíc dolarů, napsala agentura Reuters. Výsledná částka tak výrazně převýšila vyvolávací cenu 50 tisíc dolarů. Nový majitel, hongkongský obchodník Hoffman Ma, nakonec za památku na Jacksona zaplatí včetně poplatků přes 400 tisíc. Další položkou, která na aukci našla majitele, byla černá bunda, kterou měl Jackson na sobě při turné v roce 1989. Prodala se za 225 tisíc dolarů. Aukce předmětů spojených se slavnými jmény světového rocku a popu proběhla v Hard Rock Café na Times Square v New Yorku. Kromě věcí z Jacksonovy pozůstalosti mohli sběratelé koupit i například kytaru Davida Bowieho nebo předměty členů skupiny Beatles.

Vyšetřování bude pokračovat i v roce 2010

29. listopadu 2009 v 19:16 News
Vyšetřovatel Patrick Gannon řekl časopisu People, že rohodnutí, jestli budou stíhat doktora Conrada Murraye, padne až v roce 2010. "Letos toto rozhodnutí určitě neuděláme," řekl.
Celý případ je veden jako zabití. Zatím se proslýchá, že ve výpovědi Murraye je mnoho nejasností. Vypadá to, že Michael přestal dýchat asi 20 minut po podání léků, zatímco byl Murray na záchodě a nemonitoroval ho. Murray ale řekl policii, že volal pohotovost ve 12:22, více než hodinu po tom co zjistil, že Michael nedýchá. Záznamy z jeho telefonu ukazují, že mezi tím volal na tři různá čísla od 11:18 do 12:05. Právě v této době ale Murray řekl, že Michaelovi prováděl první pomoc. Policie nezveřejnila, s kým se Murray po telefonu bavil.

Michaelova rodina

21. listopadu 2009 v 9:36 Interest
RODIČE:

Joseph Walter, nar. 26.07.1929
Katherine Esther, nar. 04.05.1930
Dědeček:
Prince Albert Scruse (od matky)
Samuel Jackson (od otce)
Babička:
Martha Upshaw (od matky)
Chrystal Lee (od otce)
Strýcové:
Vernon, Luther, Lawrence
Tety:
Hattie, Verna


The Innocent Man - Nevinný muž

21. listopadu 2009 v 9:30 News
Ručně psaný text básně nebo písně od Michaela s názvem "Nevinný muž" se dostal také do aukce v USA. Text je zajímavý svým textem. Michael v něm píše:

LaToya: Film jsem ještě neviděla

21. listopadu 2009 v 9:30 News
Zatímco se spekuluje, jestli Prince, Paris a Blanket už viděli film This is it, LaToya řekla, že na tom není tak dobře, aby se na film koukla. Dále dodala: "Je krásné, jak ho lidé po celém světě milují. Věci, které slyším, krásné věci, které mi lidé o něm říkají, mi dávají krásný pocit uvnitř, že to byl můj bratr. Jen bych si přála, aby tu byl u toho a užil si to. Ale vím, že se na nás dívá."

Interview 0.3

20. listopadu 2009 v 18:02 Interviews
mj
Rozhovor Jesse Jacksona a Michaela Jacksona
Rádiový přenos přes celé USA, 27.3.2005
(Výběr otázek)
JJ: Jesse Jackson
MJ: Michael Jackson


Joseph Jackson se odvolal

19. listopadu 2009 v 18:17 News
Poté co byl soudem zamítnut jeho požadavek týkající se měsíčního vyplácení peněz z Michaelova dědictví, Joseph Jackson se nezvdává a obrátil se k odvolacímu soudu, protože chce peníze a tvrdí, že to, že ho Michael neuvedl do své poslední vůle, je chyba. A tuto chybu prý zakrývají právě právníci Branca a McClain, kteří se teď starají o dědictví.

Myslím si, že když si Michael nepřál aby Joe zdědil jeho majetek, měl by to respektovat a ne se přít se soudem.

Rukavice z Motown 25 v aukci

19. listopadu 2009 v 18:15 News
Michaelova slavná rukavice, se kterou vystoupil na Motown 25, kde poprvé předvedl svou show a moonwalk, bude v aukci na prodej. Rukavice společně s dalšími věcmi je právě na výstavě v New Yorku a před tím putovala po výstavách po celém světě.

Prince a Paris v Universal studios

19. listopadu 2009 v 18:15 News
Prince a Paris si užívali zábavu v Los Angeles, kde navštívili Universal studios. Na fotkách je vidíte v zařízení, ktere popírá zemskou gravitaci.

Captain Eo se vrátí do Disneylandu

19. listopadu 2009 v 18:14 News
Film Captain Eo v hlavní roli s Michaelem, se opět od ledna vrátí a bude promítán v Disneylandech. 3D film z roku 1986 produkoval George Lucas a režíroval Francis Ford Coppola. Na film bez 3D se můžete podívat na youtube.

Zpoždění ve vyšetřování je záměrné

16. listopadu 2009 v 6:40 News
Vyšetřování zabití Michaela Jacksona trvá déle než se předpokládalo, ale je k tomu důvod. Zástupce vyšetřovatele říká: "V minulosti jsme neměli moc štěstí s velkými případy, jako třeba případ OJ Simpsona, takže teď nechceme zopakovat stejné chyby. Není žádný problém s vyšetřováním. Čas je na naší straně." Vyšetřovatelé se potřebují připravit zejména na možné strategie obhajoby obžalované strany, protože tento případ je, jak říkají, velmi komplikovaný.

Travis Payne o Michaelovi

16. listopadu 2009 v 6:39 News
Choreograf a kamarád Michaela, Travis Payne, zodpověděl na pár otázek novinářům. "V 19 letech jsem cestoval s Janet na jejím turné a dostal jsem se na casting písně Remember the time od Michaela. Tehdy se mi splnil sen a bylo to poprvé, co jsem s ním pracoval. Pak jsem s ním odjel na turné Dangerous jako jeho tanečník. Stal jsem se jeho partnerem v choreografii. Udělali jsme spolu vystoupení na American music awards v roce 1993, MTV Awards v 1995. Pak turné History a film Ghosts. Na začátku byl náš vztah jen pracovní, ale po ty roky mi Michael začal věřit a byli jsme přátelé." Travis také promluvil o smrti Michaela. "Cítím se emocionálně vyčerpaný. Stále nemůžu uvěřit, že tu není, a že mi na druhý den nezavolá s novými nápady. Všichni na place byli zdrceni. Museli jsme se několikrát po sobě ještě setkat na různých místech a navzájem se všichni podržet. Bylo to strašné."